Menü

Hambal 970 GR

Hambal 970 GR
Hambal 970 GR
%25
indirim
600,00TL
799,00TL
Saat 12:00'ye kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargo kargolanır

Beyaz Bal Nedir?

Beyaz balın  Kafkas arıları eşsiz floralara sahip olan yüksek rakımlı dağlara çıkarak çiçek çiçek gezerler. Birbirinden farklı çiçeklerden topladıkları çiçeklerle bal yaparlar. Arıların yaptığı bal sağılarak bir süre bekletilir ve ortaya eşsiz beyaz bal çıkar. Süzme bala göre daha koyu olan bu balın tadı keskin ve  oldukça yoğundur. Rengi mevsimin nasıl geçtiğine ve arıların gezdiği çiçeklerin renklerine göre değişse de bu bal genellikle parlak ve krem rengidir.

Beyaz Bal Nasıl Oluşur?

Süzme bal petekten süzüldükten sonra belli bir zaman bekletilir. Bu zamanda balın içindeki polenler yapısal olarak yoğunlaşır. Yoğunlaşma sonucunda bal, polen türüne ve miktarına da bağlı olarak beyaz bal halini alır. Süzme balın içindeki polen miktarı ne kadar fazlaysa bal da o kadar beyazlaşır.

Beyaz Bal Nasıl Tüketilmelidir?

Beyaz bal  diğer ballar gibi kahvaltılarda ekmeğe sürülerek ve kaşıklada tüketilir. Güzellik maskelerinin yapımında da kullanılabilir. Yüz maskelerine ilave edilmesi halinde sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler.

Beyaz Bal Nasıl Saklanır?

Beyaz bal uzun süre boyunca bozulmaz ve tazeliğini korur. ve bozmaz.Nemden ve güneş ışığından uzakta, oda sıcaklığında muhafaza edilebilir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
1