Menü

Kestane Balı 970 GR

Kestane Balı 970 GR
%21
indirim
950,00TL
1.200,00TL
Saat 12:00'ye kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargo kargolanır

Halk arasında doğal öksürük kesici olarak bilinen kestane balı, günümüzde en çok beğenilen bal türlerinden biridir. Lezzetli tadı ile sofraların vazgeçilmezi olan kestane balının tüketiminde belirli limitlere bağlı kalınması önemlidir. Kestane balı tüketmeden önce bu balın kullanımı ve faydaları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Kestane balının faydaları 7’den 70’e herkese sağlıklı bir yaşam vaat ederken bu balı ölçüyü kaçırmadan tüketmeye dikkat edilmelidir.

Kestane Balı Faydaları Nelerdir?

Türkiye’de son yıllarda giderek popülerlik kazanan kestane balı sağlık açısından önemli bir besindir. Bazı hastalıkların tedavisinde ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek için kestane balı tüketimi tavsiye edilmektedir. İçerdiği zengin besin takviyesi sayesinde kestane balı faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Kestane balı tüketmek kolesterolü düşürür.
Kestane balı ağrıyan yere sürüldüğünde ağrı kesici olur.
Böbrek taşı olanlar için faydalıdır.
Tadı ve kokusu güzel olduğu için ağız kokusunu gidermede etkilidir.
Kestane balı basur sorununa devadır.
Kestane balı kalbin daha sağlıklı çalışmasını destekler.

Kestane Balı Neye İyi Gelir?

Özellikle basur gibi hastalıkların ve çeşitli sindirim sorunlarının tedavisinde kestane balı tavsiye edilmektedir. Kestane balı ve öksürük konusunda da pek çok kişinin faydalı sonuçlar elde ettiği görülmektedir. Özellikle gribal enfeksiyon dönemlerinde kuru öksürük krizlerini engellemek için mutlaka kestane balı kullanımı önemlidir. Ancak kestane balı tüketimi konusunda ölçüyü kaçırmamaya dikkat edilmelidir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
1