Menü

Kestane Balı 500 GR

Kestane Balı 500 GR
%25
indirim
450,00TL
600,00TL
Saat 12:00'ye kadar verilen siparişler Aynı Gün Kargo kargolanır

Adından da anlaşılacağı üzere kestaneden üretilen kestane balı, hoş aroması ile hem lezzetli hem de faydalı bir gıdadır. Kan pıhtılaşmasını önlediği ve damarları koruduğu için 7’den 70’e her yaşta kestane balı tüketimi tavsiye edilmektedir. Ancak yine de bazı yan etkilerle karşılaşmamak için kestane balı tüketiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Örneğin, içeriğindeki bileşenler yüzünden bir yaşından küçük bebeklere kestane balı verilmemelidir.

Kestane Balı Faydalı Mı?

Kestane balı faydaları hem bazı hastalıkların tedavisinde hem de uzun süreli sağlıklı bir yaşam sürmede çok etkilidir. Kestane balının bilinen faydaları arasında şunlar vardır:

Kolesterolü düşürür.
Kalbin daha sağlıklı ve sorunsuz çalışmasını sağlar.
Fiziksel ağrı hissedilen yere sürüldüğünde ağrı kesici etkisi vardır.
Ağız kokusu ve ağız yaralarını iyileştirir.
Böbrek taşlarının düşmesinde etkilidir.
Basur sorununa karşı çok faydalıdır.

Görüldüğü üzere kestane balının yararları konusunda pek çok farklı unsur vardır. Günümüzde en çok ilgi gören bal türlerinden kestane balı tüketirken bazı kurallara dikkat etmek gerekir.

Kestane Balı Ne Kadar Tüketilmeli?

Aşırı derecede kestane balı tüketildiği zaman yan etkiler ortaya çıkar. Bu yüzden mide bulantısı, baş ağırı, ishal ve halsizlik gibi kestane balının yan etkileri ile karşılaşmamak için günlük tüketim miktarına dikkat edilmelidir. Eğer kestane balını her gün yemek gerekiyorsa 3-4 yemek kaşığını geçmemeye özen gösterilmelidir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
1