Anzer Balının Kilosu Ne Kadar?


Anzer Balı Kooperatifi olarak, Anzer balı fiyatlarındaki güncellemeleri ve değerli müşterilerimize olan etkimizi paylaşmak istiyoruz.

Son dönemde genel bal fiyatlarında yaşanan artışlar, Anzer balını da etkilemiş ve kilo fiyatlarını yükseltmiştir. Coğrafi işaret almış ve dünya çapında talep gören Anzer balı, maliyetlerdeki artış nedeniyle kilo başına 2 bin liralardan 2 bin 500 liraya yükseltilmiştir.

Anzer Balı Kooperatifi olarak, Anzer Yaylası'ndan özel olarak topladığımız 40'ı endemik olmak üzere 400'ü aşkın çiçek türünden ürettiğimiz Anzer balının kilo fiyatındaki artışın sebebini, üretim maliyetlerindeki artışlar olarak açıklamak isteriz. Bu yılın Anzer balı, dünya çapında "imparator balı" olarak adlandırılan ve kilosu 2 bin 500 TL olarak belirlenen bir üründür. Ağustos ayında gerçekleştirilecek bal sağımının ardından, kalite kontrolleri yapılarak siz değerli müşterilerimize sunulacaktır.

Anzer Balı Kooperatifi olarak, kalitemizden ödün vermeden, doğal ve sağlıklı Anzer balını sizlere ulaştırmaya devam etmekte kararlıyız. Anzer balı kilo fiyatındaki bu güncelleme, üretimdeki titizliğimizi ve kalitemizi koruma adına yapılmıştır. Sağlıklı yaşam için tercihiniz Anzer balı olduğu sürece, biz buradayız.